Auto Kordyl - autoryzowany serwis Mazda - Sławek

Sławomir Kordyl

Od najmłodszych lat moją pasją były samochody, dlatego też każdą wolną chwilę spędzałem w rodzinnym warsztacie samochodowym. Dzięki tak wczesnej edukacji dysponuję na dzień dzisiejszy nie tylko wiedzą teoretyczną ale i praktyczną, co w dużym stopniu ułatwia budowanie więzi  z pracownikami serwisów oraz umożliwia przekazywanie wiedzy w sposób obrazowy i przystępny. Szerokie spektrum moich zainteresowań od sportu po fizykę kwantową, powoduje że szkolenia które prowadzę są wysoko oceniane przez uczestników. Ciągły pęd do zdobywania wiedzy powoduje że technika motoryzacyjna nie stanowi dla mnie tajemnicy.

Już podczas nauki w szkole średniej uczestniczyłem w szkoleniach technicznych, następnie podczas studiów ukończyłem cykl szkoleń firmy Bosch dotyczący systemów zasilania oraz bezpieczeństwa. Jednym z moich podstawowych atutów jest bardzo szybkie przyswajanie wiedzy, co powoduje że każde wyzwanie zawodowe dotyczące nowych dla mnie zagadnień traktuję bardzo poważnie i z pełnym zaangażowaniem. W 2004 roku brałem udział w europejskim finale Maztech, konkursie dla serwisantów Mazdy z całej Europy. W polskim finale zająłem I miejsce. W finale europejskim nasza drużyna zajęła 10 miejsce.

 Od roku 2003 jestem szkoleniowcem technicznym firmy Mazda. W zakresie moich obowiązków leży tłumaczenie materiałów szkoleniowych i ćwiczeń z języka angielskiego oraz opracowywanie prezentacji.

Szkolenia, które obecnie przeprowadzam zawsze składają się z części teoretycznej jak i praktycznej. Począwszy od podzespołów mechanicznych jak zawieszenia, silniki, skrzynie biegów itd. po zaawansowane szkolenia z zakresu elektrotechniki i mechatroniki samochodowej występującej w systemach zasilania silnika czy układach bezpieczeństwa.

Dzięki regularnemu uczestnictwu w szkoleniach TTT (Train the Trainer) w centrali Mazdy w Leverkusen, zdobywam wiedzę bezpośrednio u producenta. Jako jedyna osoba w Polsce zdobyłem uprawnienia do przeprowadzania szkoleń technicznych dla serwisantów Mazdy, co udokumentowane jest odpowiednim certyfikatem. W swojej już  ponad 10 letniej karierze szkoleniowca, przeprowadziłem ponad 250 szkoleń w których udział wzięło ponad 1000 osób.

Zwieńczeniem mojej pracy jako szkoleniowca są wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę konsultingową Ernst&Young. Firma ta dokonała corocznego badania dealerów samochodów w zakresie satysfakcji ze współpracy z dystrybutorami. Jednym z punktów badania było określenie zadowolenia ze szkoleń technicznych. Szkolenia organizowane przeze mnie zajęły bardzo wysoką trzecią pozycję. Jedynie szkolenia organizowane przez firmy Mercedes oraz Alfa Romeo uzyskały wyższe noty.

{gallery}certyfikaty{/gallery}